Mapa obiektów - Diecezja Gliwicka

punkt

Bojszów
Wszystkich Świętych

punkt

Boronów
NMP Królowej Róż...

punkt

Bytom
Ducha Świętego

punkt

Bytom
Wniebowzięcia NMP

punkt

Cieszowa
Św. Marcina Bisk...

punkt

Gliwice
Katedra Św. Piot...

punkt

Gliwice
Wniebowzięcia NMP

punkt

Gliwice
Wszystkich Świętych

punkt

Gliwice Ostropa
Ducha Świętego

punkt

Gliwice Ostropa
Św. Jerzego

punkt

Karchowice
Św. Katarzyny Al...

punkt

Koszęcin
Trójcy Świętej

punkt

Lubliniec Steblów
Św. Teresy Bened...

punkt

Miasteczko Śląskie
Drewniany kośció...

punkt

Poniszowice
św. Jana Chrzcic...

punkt

Rachowice
Trójcy Świętej

punkt

Sierakowice
Św. Katarzyny Al...

punkt

Sieroty
Wszystkich Świętych

punkt

Smolnica
św. Bartłomieja

punkt

Tarnowskie Góry
Matki Bożej Król...

punkt

Zabrze
Św. Józefa

punkt

Zacharzowice
Św. Wawrzyńca

punkt

Żernica
Św. Michała Arch...

mobile Wersja mobilna
English
Deutsch
Française

Aktualności

Strona promocyjna projektów

05.10.2011 r., 11:20

Urząd Marszałkowski, jako Instytucja Zarządzająca Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Śląskiego na lata 2007-2013, wspólnie z Beneficjentami skutecznie wdraża projekty z unijnym dofinansowaniem.

Na promocyjnej stronie „Śląskie do przodu” prezentowane są efekty tych projektów. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się, w jaki sposób fundusze europejskie zmieniają Województwo Śląskie.

Ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego realizowany jest także projekt „System e-informacji kulturalnej obejmujący obiekty sakralne Diecezji Gliwickiej”.


Strona promocyjna projektów

E-diecezja gliwicka

05.09.2011 r., 11:21

Diecezja gliwicka łączy wiele przepięknych obiektów sakralnych. Rozsiane w kilku powiatach kościółki i kapliczki zachwycają bogatą architekturą i stanowią ważny element dziedzictwa kulturowego regionu. Aby ułatwić dostęp do nich, 22 obiekty zostaną połączone nowoczesnym systemem e-informacji.

Taka inwestycja stała się możliwa dzięki środkom pozyskanym z Unii Europejskiej.

Projekt „Perły kultury sakralnej diecezji gliwickiej” obejmuje stworzenie kompleksowego systemu informacyjnego w obrębie wybranych obiektów sakralnych. Dzięki pozyskanym środkom wskazane kościoły i kapliczki zostaną wyposażone w aplikacje wirtualnych panoram, umożliwiających zapoznanie się ze wszystkimi miejscami, także tymi, które są niedostępne dla zwiedzających.

Projekt przewiduje również instalację dziewięciu infokiosków wyposażonych w wielojęzyczne oprogramowanie prezentujące najciekawsze informacje dotyczące warstwy kulturalno-historycznej danego obiektu w formie tekstowej i graficznej.

Udostępniona zostanie również usługa bezpłatnej aplikacji na telefon, oferująca najważniejsze informacje dotyczące każdego obiektu w czterech wersjach językowych (polskiej, angielskiej, niemieckiej i francuskiej).

Sercem projektu stanie się portal WWW, który zintegruje informacje i panoramy ze wszystkich obiektów. Będzie to wspaniała platforma, w którym można będzie zobaczyć przepiękne, rozsiane po całej diecezji obiekty sakralne w jednym miejscu. To ważna i atrakcyjna forma promocji tych ciekawych miejsc.

Dzięki środkom pozyskanym z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, perły kultury sakralnej diecezji gliwickiej staną się łatwiej dostępne, bliższe i ciekawsze.

Zapowiedź artykułu w prasie

05.08.2011 r., 11:22

Jednym z elementów promocji projektu „System e-informacji kulturalnej obejmujący obiekty sakralne Diecezji Gliwickiej” jest informacja w prasie lokalnej. Już jutro Gazecie Gliwickiej ukaże się artykuł. Głównym zadaniem jest informacja do szerokiego grona odbiorców o otrzymanym wsparciu ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.

Rozpoczęcie prac programistycznych

05.07.2011 r., 11:22

Kolejnym elementem systemu informacji kulturalnej obejmującego obiekty sakralne Diecezji Gliwickiej jest portal internetowy. Portal będzie skupiał najważniejsze informacje na temat parafii biorących udział w projekcie. Przede wszystkim na temat historii zabytkowych kościołów. Głównym celem projektem jest zwiększenie dostępu do informacji kulturalnych. Z pomocą portalu internetowego informacje będą przekazywane w sposób atrakcyjny, szybki, łatwy i przyjemny. Na portalu oprócz wielu informacji na temat zabytkowych obiektów, znajdą się aktualności, galerie i wiele innych. To właśnie z poziomu portalu internetowego będzie można rozpocząć wirtualną wycieczkę.

Równolegle do prac programistycznych związanych z nowym portalem internetowym, przygotowywana będzie aplikacja z informacjami kulturalnymi. Jest to kolejny krok w wychodzeniu naprzeciw nowym technologiom.

Rozpoczęcie przygotowań do wirtualnej wycieczki

05.06.2011 r., 11:23

Pierwszą czynnością związaną z przygotowaniem wirtualnego spaceru było dokładne zaplanowanie schematu wycieczki, określenie miejsc, z których zostaną wykonane zdjęcia oraz wyznaczenie hotspotów. Hotspotów, czyli punktów, które będą umożliwiały uzyskanie dodatkowych informacji na temat poszczególnych elementów.

Teoretycznie zebranie materiału zdjęciowego stanowi najmniejszy udział w przygotowaniu wirtualnej wycieczki, ale w przypadku niniejszego projektu będzie na to potrzeba aż pięciu dni. Tak zebrany materiał zostanie poddany obróbce grafików. Ich zadaniem będzie połączenie panoram w pełni funkcjonalny spacer. Trzeba zaznaczyć, że jest to praca bardzo czasochłonna. Każda panorama będzie umożliwiała oglądanie wizualizowanej przestrzeni w zakresie 360 stopni.

Na przygotowanie panoram będzie potrzeba około pięciu miesięcy.

    Strona 1/2        »